XV. La Skieda v "obrazech"

V pořadí náš třetí výlet do Livigna za La Skiedou, která byla letos v pohádkovém duchu . Počasí opět nezklamalo a předvedlo svojí přívětivou tvář. První tři dny prašan a zbytek nádherné jarní ježdění. Pokud vás zajímají konkrétní informace (jak tam, co ubytování, ceny) koukněte na články z minulých výletů. Program La Skiedy zůstává více méně stejný, jen některé soutěže jsou nahrazeny jinými nebo lehce obměněny. Zajímavé bylo, že za každého účastníka, bude v Livignu vysazen jeden strom, což při letošní účasti 1400 lidí znamená malý lesík.

Zajímavé novinky

Freeride race
Na start závodu museli startující vystoupat na pásech, což jim zabralo asi 2 - 3 hodiny. Sjezd byl vymezen pouze orientačními body, takže jezdci měli docela široké pole působnosti. Na závěr poměrně obtížného a dlouhého sjezdu (díky různým sněhovým podmínkám: nahoře prašan; dole těžký jarní sníh), museli jezdci prokázat své umění s lavinovou výbavou (pípak, sonda, lopata).

Next step - freestyle race
Probíhal ve snowparku na Mottolinu formou dvouhodinového jamu (každý si jel kolikrát chtěl, přičemž porota se pohybovala různě po parku)

Speed race
Obdoba letmého kilometru, ale podstatně kratší (tak 100m). Nejvyšší dosažená rychlost byla kolem 78 km/h.

Banff Mountain festival
V rámci filmového festivalu proběhlo i jedno večerní promítání v místním kině, na kterém bylo možno shlédnout výběr filmů z Banff Mountain festivalu, který se koná v kanadském městě Banff.

Filmový festival
Letos byl filmový festival otevřen pro kategorie telemark, ski a snowboard. Do snowboardové kategorie se však přihlásilo minimum filmů a tak byla třetí kategorie změněna na other (ve které už bylo mnohem více filmů), což byla trochu smůla, protože ve snb kategori měly Čechy zastoupení s filmem Cesta za prašanem od DHC production.
Telemarkovou kategorií vyhrál australský film Winter Dreaming od Eucalyptus production, ve kterém je jedním z hlavních jezdců i náš kamarád Jake Barnes.